בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
"הויתור על תהליך השלום יהיה הרה אסון לישראל" 

"הויתור על תהליך השלום יהיה הרה אסון לישראל"

 
לונדון את קירשנבאום |
 
חדשות nana10

יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, התייחסה בראיון ללונדון וקירשנבאום למו"מ עם הפלסטינים, והוסיפה כי "ברגע שתרד האופציה של 2 מדינות מהשולחן - זה יהיה איום אסטרטגי". על המו"מ הקואליציוני אמרה לבני כי "רוטציה לא מאפשרת לגשר על הפער בתכנים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(11:41 דק')

שרת החוץ, ציפי לבני, התייחסה היום בראיון ללונדון וקירשנבאום, למו"מ הקואליציוני ואמרה כי "רוטציה היא דרך לבצע מדיניות, אבל היא לא מאפשרת לגשר על הפער ברמת התכנים. לכן ביקשתי לדון עם נתניהו בתכנים ולא בנושא הזה".
 
לדברי לבני, "לנתניהו הזכות לבחור עם מי הוא נכנס לממשלה. נתניהו החליט שהוא פונה קודם לשותפיו הטבעיים, מפלגות הימין, וזו זכותו. קדימה לא יכולה להיות עלה תאנה לקבוצה כזו".

יושבת ראש קדימה דיברה גם על המו"מ עם הפלסטינים שהיה בתקופת כהונתה ואמרה כי "במהלך התהליך התקדמנו בסוגיות הקלות יותר, בחלקן התחלנו ניסוח ובחלק לא הגענו להכרעה". לדבריה, "נכון להמשיך ולקדם את התהליך הזה. ויתור על התהליך יהיה הרה אסון למדינת ישראל, והוא נוגד את טובתה".

בנושא המדיני אמרה שרת החוץ כי "קיומן של שתי מדינות לאום מאפשר לנו לקיים ערכים של מדינה יהודית ודמוקרטית. ברגע שיובן שישראל מורידה את זה מהשולחן - כל אופציה אחרת, היא בעיניי איום אסטרטגי לא פחות גדול מאיומים אחרים שבפתחנו".

לבני, שנועדה עם הילרי קלינטון המבקרת בארץ, התייחסה גם לדיווח לפיו ארה"ב תשלח נציגים בכירים לשיחות עם סוריה. לדבריה, "גם ארה"ב שותפה לעמדה הישראלית שסוריה משחקת תפקיד בעייתי באזור, ושהחמאס שם יותר קיצוני מעזה. אין הבדל בראייה של ארה"ב וישראל את הבעייתיות של סוריה. להבנתי, ארה"ב מתכוונת לעמוד על העקרונות החשובים גם לנו".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by