בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
"ישראל יצרה התייחסות בינלאומית קשה אליה" 

"ישראל יצרה התייחסות בינלאומית קשה אליה"

 
לונדון את קירשנבאום |
 
מערכת לונדון את קירשנבאום

בראיון ל"לונדון את קירשנבאום", ביקרה יו"ר האופוזיציה בחריפות את מדיניות הממשלה בנוגע למשא ומתן עם הפלסטינים והשלכותיה על היחסים עם ארה"ב והעולם כולו. "בתקופתי ניהלנו משא ומתן ישיר עם הפלסטינים כשהעולם כולו תמך בו ולא התערב מתוך הבנה שאני מנהלת משא ומתן כן ואמיתי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(8:22 דקות)

 
יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני תוקפת הערב (ראשון) בראיון ל"לונדון את קירשנבאום" את ממשלת נתניהו את היחסים עם ארה"ב בפרט ועם הקהילה הבינלאומית בכלל.

"היה צפוי שאם בישראל המדיניות והמסר שיועבר לעולם זה 'אנחנו בעצם רוצים קיפאון, תעזבו אותנו אין לנו עניין בקידום תהליך אמיתי של שתי מדינות לאום', אז העולם יבוא ויאמר רגע, אז מה קורה עכשיו, אתם רוצים להמשיך לבנות, לקבל עוד שטח, אנחנו צריכים להביע עמדה".

לדבריה, בתקופתה "ניהלנו משא ומתן ישיר עם הפלסטינים כשהעולם כולו תמך בו ולא התערב מתוך הבנה שאני מנהלת משא ומתן כן, אמיתי, תוך רצון לסיים את הסכסוך. לעשות את זה מהר, בלי לגרור זמן, תוך עמידה על עמדות ישראליות שנכון לעמוד עליהם ולגיטימי לעמוד עליהם". היא מוסיפה כי "ישראל יצרה התייחסות בינלאומית קשה אליה".

ומה לבני הייתה עושה במקום נתניהו? "אם הייתי ראש ממשלה היום הייתי מנהלת מול ארה"ב את הדבר החשוב ביותר", אמרה יו"ר האופזיציה. "הייתי מסבירה שהמטרה היא לשמר את גושי ההתיישבות בבחינת מציאות שכבר נוצרה. אין לי מטרה להמשיך להרחיב ולבנות".

היא טוענת כי "ברגע שברור שמדיניות הממשלה הזאת איננה להגיע להסדר המבוסס על שתי מדינות, אלא מדיניות של 'לא לא ולא' וה'כן' זה רק אנחנו רוצים לבנות, אז העולם בוודאי לא יכול להיות שותף למדיניות כזאת. כשבאים ואומרים רבותי, החלק החשוב בעיננו זה לקבוע את הגבול לשמר את המצב שנוצר ככל שניתן, במסגרת הגושים אז גם קיבלנו את מכתב הנשיא בוש שיכול צריך לקחת בחשבון את הגושים".

לבני מסבירה כי "מכתב הנשיא בוש אומר בהסדר קבע יהיה ביטוי למדיניות שנוצרה. זה מכתב מחייב שאומץ של ידי כולם ולטעמי אפשר לשכנע גם את הממשל הנוכחי באותם עקרונות כי הרעיון הוא לתת פתרון למצב שנוצר. כשבאים ואומרים תנו לנו לבנות עוד, בלי שאנחנו רוצים להגיע לחלוקה אין סיכוי בעולם שמישהו יתן. כי זו מטרה אסטרטגית שונה לחלוטין ובעיני היא לא מייצגת את האינטרסים של מדינת ישראל".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by