בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
"אושר תקציב גם סופר כלכלי וגם סופר חברתי" 

"אושר תקציב גם סופר כלכלי וגם סופר חברתי"

 
לונדון את קירשנבאום |
 
חדשות nana10

שר האוצר מברך בראיון ל"לונדון את קירשנבאום" על אישור התקציב וטוען כי "זה תקציב שמעודד צמיחה, שומר על היכולות של המשק הישראלי". ביחס לביטול התוכנית למע"מ על פירות וירקות אומר השר כי הוא חשב שמדובר בהזדמנות לתיקון עיוות היסטורי, אך ראש הממשלה סבר אחרת והוא מכבד את ההיררכיה הממשלתית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(12:33 דקות)

 
"זה תקציב גם סופר כלכלי ובתקופת משבר הדבר החשוב ביותר, אבל הוא גם סופר חברתי", כך אמר הערב (חמישי) שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ בראיון ל"לונדון את קירשנבאום".

שטייניץ מדגיש כי הוא כולל "תוספות משמעותיות לקצבאות הזקנה, שבהבשלה מלאה תוך שנתיים שלוש יגיעו לתוספת של 2,500 לכל קשיש, תוספת שנתית משמעותית. הוא כולל תוספות למשפחות עד ארבע ילדים, הוא כולל הגדלה משמעותית בסל התרופות. הוא כולל הארכה של דמי אבטלה, הקלת התנאים לקבלת תשלומי אבטלה".

הוא מציין כי התקציב כולל העלאת מע"מ כשבצידה יש פיצוי לשכבות החלשות שהוא לדבריו, הרבה יותר גדול ממחיר ההעלאה. "יחד עם זאת, המטרה העיקרית של התקציב היא התמודדות עם המשבר הכלכלי. יש בתקציב המון חדשנות ורעננות חברתית. מדובר בתקדים עולמי כחול לבן של תקציב דו שנתי ראשון בהיסטוריה והעולם כולו מתבונן בנו ורואה שמדינת ישראל שומרת על רעננות ויצירה גם בתחום הכלכלי."

"זה תקציב שמעודד צמיחה, שומר על היכולות של המשק הישראלי", מסביר השר, אך מזכיר כי המשבר הכלכלי עדיין בעיצומו. "אני לא אופטימי יתר על המידה. אמרתי בכנס קיסריה כשראיתי את הכותרות הוורודות בעיתונים. חשכו עיני, כי מוקדם מאד לחגוג, אנחנו בעיצומו של המשבר, זה משבר קשה וצריך עוד הרבה נחישות וסבלנות לפני שנצא לצמיחה מחודשת". לעניות דעתו אם ננהג נכון, תורגש צמיחה משמעותית רק באמצע 2010.

"זה תקציב שמגבה תוכנית כלכלית מצוינת שיש בה השקעות, גידול משמעותי בהשקעות, במחקר ופיתוח בהשקעות, בהייטק, במדען הראשי, בהכשרות עובדים. תקציב שיש בצידו מהלך חריג של ערבויות מדינה", דברי שטייניץ.

ביחס למע"מ על הפירות וירקות טען שר האוצר כי "היה סיכוי לתקן עיוות היסטורי עיוות מזיק". יחד עם זאת הוא ציין כי זה לא היה חלק משמעותי של התוכנית הכלכלית וכי ברגע שזה בוטל הובא סכום ממקור אחר.

"דעתי היתה שיש סיכוי לתקן עיוות היסטורי ליצור מע"מ אחיד לכל המוצרים בישראל. ראש הממשלה שנימק את עמדתו חשב אחרת, אני מכבד את ההיררכיה הממשלתית. הוא חשב שבמצב הכלכלי שנוצר מבחינה ציבורית זה נתפס לא נכון, לא טוב ועל כן צריך לדחות את זה. היתה לנו מחלוקת בעניין. אבל מחלוקות כאלה בין ראש הממשלה לשר האוצר, היו ויהיו כל הזמן. ראש ממשלה בסוף הוא המאשר. ראש הממשלה והממשלה כולה נתנו לי גיבוי לתוכנית כלכלית נועזת מחושבת וגם למהלך היסטורי של תקציב דו שנתי, שאם היה כושל היה עשוי להפיל את הממשלה כולה".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by