בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
ביילין: "העוינות הציבורית כלפי קצב היא עונש מספיק" 

ביילין: "העוינות הציבורית כלפי קצב היא עונש מספיק"

 
לונדון את קירשנבאום |
 

שר המשפטים לשעבר, ד"ר יוסי ביילין, הציע אתמול להעניק חנינה לנשיא לשעבר, משה קצב, לאחר מתן גזר הדין בעקבות הרשעתו באונס. יום למחרת הוא קומם עליו לא מעט אנשים שמחו על ההצהרה, אך הוא מבהיר: "קצב עמד לדין כאחד האזרח, חנינה היא גם כך יצירת איפה ואיפה. אם הוא היה מסוכן לציבור הוא לא היה משוחרר לביתו"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(7:25 דקות)

 

אתמול הצליח שר המשפטים לשעבר, ד"ר יוסי ביילין, להפתיע רבים כשקרא לחון את הנשיא לשעבר, משה קצב, שהורשע באונס, מיד לאחר ההחלטה על גזר דינו. גם אחרי שקומם ארגוני נשים ושמאל, דבק ביילין בהצעתו.

 

"נראה לי שזה הדבר הנכון. העונש יהיה שלנו אם הנשיא, שהוא סמל מדינה, ייכנס לכלא. זה לא מקובל גם במדינות אחרות", הוא אומר. "עלינו להיות גאים שהנשיא עבר הליך משפטי והורשע כאחד האזרח. אחרי שייקבע גזר הדין אני לא חושב שהמדינה צריכה לשלם את המחיר".

 

לדבריו, קצב לא צריך לרצות עונש מאסר לאחר שההליך המשפטי הבהיר כי גם בעלי השררה אינם חסינים מפני החוק. "האלמנט העיקרי, הרתעה של אנשים בעלי שררה, קרה. האלמנט השני הכרוך במאסר הוא סיכון הציבור, ועובדה שהשופטים שיחררו אותו הביתה ולא שלחו אותו לבית המעצר", הוסיף ביילין. "אני חושב שהעונש הציבורי ואות הקין הרבה יותר אפקטיבי מאשר מאסר בבית הכלא".

 

ביילין גם דוחה את הטענה לפיה מדובר בהעדפתו של קצב על פני מורשעים אחרים. "כולם שווים בפני החוק, הוא עבר את ההליך המשפטי כאחד האזרח. חנינה היא הליך אחר ולא מדובר בוויתור למורשע. חנינה היא מעצם היותה היא איפה ואיפה", מדגיש ביילין. " עם זאת, אחד התנאים לחנינה הוא חרטה - הוא חייב להביע חרטה. אם הוא לא יעשה את זה, אין שום מקום לחנינה. עד הרגע האחרון הוא לא הודה כי הוא חשב שהוא יוכל להינצל, אבל עכשיו אם הוא לא יודה הוא לא יקבל חנינה".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by