בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
עיר רפאים: שני צלמים תיעדו את דטרויט המתרוקנת מתושביה 

עיר רפאים: שני צלמים תיעדו את דטרויט המתרוקנת מתושביה

 
לונדון את קירשנבאום |
 

בשנת ה-50 הייתה העיר דטורויט גאווה עבור האמריקנים. עם אוכלוסייה של שני מיליון תושבים ותעשיית רכב פורחת, היא הייתה סמל לפריחתה של הכלכלה האמריקנית. אבל היום, עם מעבר הייצור למזרח הרחוק ובריחת תושבים לפרברים, דטרויט בדרך למטה. שני צלמים מתעדים את מה שנשאר מהעיר והאגדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(9:05 דקות)

 

הסיפור של דטרויט הוא סמל. סמל להצלחה. סמל לכישלון. סיפורה הוא הסיפור של התעשייה האמריקנית.

 

בשנות ה-50 היא הייתה גאוותם של האמריקנים. עם אוכלוסייה של שני מיליון תושבים ותעשיית רכב ונשק משגשגת, דטרויט הייתה סמל למופת התעשייה בארצות הברית. עלייתה החלה כשיזמים כמו קרייזלר ופורד בחרו להקים בה את מפעליהם ובמלחמת העולם השנייה היא נחשבה ל"מחסן התחמושת" של המערב. אבל אז הגיעה נקודת המפנה.

 

עם תחילת העברת הייצור למזרח הרחוק, החלו גם התושבים לעזוב את העיר. בנוסף לכך, העזיבה הואצה עם השינוי הדמוגרפי בעיר. וכך היום התדרדרה העיר מלהיות הרביעית בגודלה בארצות הברית למקום ה-11 ברשימה עם מיליון תושבים בלבד - מחצית ממספר תושביה בימי השיא שלה.

 

ספר חדש של הצלמים איב מארשנד ורומיין מפרה מציג את מה שנשאר מאחורי התושבים שעזבו. ולאן הם עזבו? רוב התושבים שבחרו לנטוש את העיר היו התושבים הלבנים העשירים שעברו לפרברים המפותחים והמטופחים יותר מהעיר עצמה. בקרוב, לפי תוכניתו של ראש העיר, יעזבו עוד אלפים את בתיהם שייהרסו על מנת להפוך את אזור מגוריהם לשטחים חקלאיים שיספקו מענה לבעייתם של התושבים הנותרים להשיג ירקות ופירות ללא סופרמרקטים שעזבו גם הם.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by