בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום  
נתניהו נכנע: המים, הדלק והתחבורה יוזלו. שכר המינימום יעלה 

נתניהו נכנע: המים, הדלק והתחבורה יוזלו. שכר המינימום יעלה

 
לונדון את קירשנבאום  |
 

המחאה הציבורית עשתה את שלה. ראש הממשלה הציג חבילת הקלות לציבור, במסגרתה שכר המינימום יעלה ב-450 שקל בשתי פעימות והמס האחרון של 23 אגורות לליטר בנזין יבוטל. "זאת חבילה הולמת ואחראית", אמר נתניהו

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(13:45 דקות)

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כינס הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים יחד עם שר האוצר, יובל שטייניץ, והודיע על שורת הקלות אל מול גל ההתייקרויות במשק. במסגרת חבילת ההקלות הכריז נתניהו על הורדת הדלק ב-23 אגורות

העלאת שכר המינימום ב-450 שקלים בשתי פעימות ועל עשרה אחוזי הנחה במחירי התחבורה הציבורית.

 

"אנחנו מכירים בכך שאין לנו שליטה אמיתית על מחירי הנפט בעולם, במצב לא יציב זה ייתכן שיעלו המחירים ולכן אנו מעודדים שימוש בתחבורה ציבורית", הסביר ראש הממשלה את החלטתו להוזיל את מחירי הנסיעות באוטובוסים וברכבות.  

 

נתניהו הסביר כי המהלך להעלאת שכר המינימום שהחליט לאמץ יעשה בשני שלבים. "אנחנו מדברים על תוספת כוללת של 450 שקל בשתי פעימות: 250 שקלים ואחר כך 200 שקלים", אמר, "אנחנו מוכנים להגדיל את שכר המינימום עד ל-5,000 שקלים".

 

ראש הממשלה ביקש לצבוע את המהלך כאקט של עזרה לחלשים. "אנחנו רוצים לעזור למי שאין ולא למי שיש", ציין נתניהו, "מי שמתפרנס 8,000 שקלים ומעלה זה מתוספות שנותנים לשכר היסוד. אנחנו חושבים שצריך להוסיף למי שמקבל באמת שכר מנימום - ללא תוספות".

 

לבסוף התייחס נתניהו גם לסוגייה הבוערת של מחירי הבנזין. "נוריד 23 אגורות. זה לא פותר את הבעיה של מחירי הבנזין אבל אני חושב שיש פה חבילה הולמת ואחראית", אמר. 

 

גם באשר למחירי המים דיבר נתניהו על מדיניות של הוזלת תשלומים לצריכה ממוצעת בצורה מאזנת. "מי שמוציא יותר לנפש ישלם יותר כדי שאלה החוסכים ישלמו פחות" פרש נתניהו את המתווה בתחום המים. לדבריו, בזבוז מים הוא בחירה הכרוכה בתשלום. "מי שבוחר להשקות את הגינה, בריכות - ישלם יותר", אמר.

 

לבסוף דיבר גם על הסוגייה הבוערת של העלאת מחירי הבנזין והבטיח להפחית את ההעלאה האחרונה במחירים. "זה לא פותר את הבעיה של מחירי הבנזין אבל אני חושב שיש פה חבילה הולמת ואחראית", אמר ראש הממשלה. הוא ביקש להדגיש כי ביחד עם שר האוצר ימנע את התדרדרותה של ישראל למצב המתרחש במדינות אירופה.

 

"שוחחתי עם ראש ממשלת יוון ואנחו לא רוצים להגיע למצב שלהם", ציין נתניהו והתפאר: "ישראל היא אולי המדינה היציבה ביותר באזור, גם מבחינה כלכלית".

 

את חבילת ההקלות צפוייה הממשלה לממן באמצעות קיצוץ רוחבי בתקציבי המשרדים השונים, שימוש בעודפי גביית המיסים ואולי אף מביטול ההפחתה במס החברות. 

 

אתמול הסתיימה ללא תוצאות פגישתם של ראש הממשלה עם יושב ראש ההסתדרות, עופר עיני, יושב ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ויושב ראש לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, שרגא ברוש.

 

מוקדם יותר הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה במשק במסגרת המאבק להעלאת שכר המינימום ונגד עליית מחירי מוצרי היסוד. "הגענו למסקנה שהממשלה מגזימה", אמר יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, "לא ניתן לסבול את זה יותר".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by