בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
לוב: מתרבות הידיעות על טבח שמבצעים אנשיו של קדאפי באזרחים 

לוב: מתרבות הידיעות על טבח שמבצעים אנשיו של קדאפי באזרחים

 
לונדון את קירשנבאום |
 

תמונות חדשות שפורסמו מהעיר זאויה, הקרובה לבירה טריפולי, מציגות המוני גופות ברחובות. אלו ניסיונות נואשים של המשטר להחזיק בעיר הבירה, כיוון שרוב המדינה כבר נמצאת בידי השבטים. "אנחנו לא מפחדים מקדאפי", אמרה קצינה לשעבר בצבא שערקה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(9:11 דקות)

 

בשעות האחרונות מתרבות הידיעות מלוב שמדובר במעשי טבח אותם מבצע שלטונו של מועמר קדאפי. לא רק הרופאים המערביים שיצאו מבנגאזי מעידים על כך. תמונות שהגיעו מהעיר זאויה, כמה עשרות קילומטרים מהבירה טריפולי, מספרות על הגופות ששוכבות ברחובות.

 

בין ההרוגים, שמספרם מגיע כבר לאלפים, יש שכירי חרב, קצינים שסירבו פקודה וגם אזרחים. הגיוון הזה מלמד על קפיצת מדרגה באכזריות של קדאפי - הוא מטיל את כל מה שיש לו למערכה נגד האנשים. זאת למרות שרוב המדינה כבר לא בידיו.

 

מי ששולט כעת בלוב הם שבטים חמושים ומאורגנים, המתבססים בעיקר על קשרי דם וחמולות. מלבד זאת ישנן כמה בריתות בין ראשי שבטים שנוצרו כדי להפיל את קדאפי. לכן קיים ספק גדול האם אפשר להגיע בלוב לדמוקרטיה. חשוב לזכור כי מדובר באזורים שבהם אף פעם לא הייתה לקדאפי שליטה חזקה.

 

"אנחנו לא מפחדים מקדאפי"

המעוז האחרון של השלטון נשאר בטריפולי. היא הבירה ובה מצויה כל הבירוקרטיה הלובית. למעשה קדאפי נשאר מכותר בטריפולי, והוא לא יוותר עליה בקלות. הגישה לים מגדילה את החשיבות שלה, ובכלל מרכזי הערים בלוב חשובים כי זו ארץ מדברית.  

 

לאור אבדן השליטה פונים האנשים של קדאפי למפגינים להפסיק את המהומות כי לדבריהם הן משרתות את בן לאדן. דובר משטרת טריפולי פנה להמונים ואמר כי: "כל מי שימסור את נשקו ויביע חרטה יקבל חנינה מעמידה למשפט" הוא הוסיף כי הוועדה העממית לביטחון הציבור מציעה לאזרחים תמורה כספית עבור דיווח על מי שסיפק למפגינים הצעירים חומרים משכרים או כדורי הזיה.

 

ברגעים אלה השלטון הלובי מנהל מלחמת תקשורת נגד ההמונים. בטלוויזיה המללכתית הוצגו כלי נשק שכביכול הוחרמו מידי המפגינים. המטרה היא לנסות להילחם בהתפוררות הדבר שהחזיק את המדינה: הצבא. קצינים רבים עורקים לשורות החמולות השבטיות.

 

אולם נראה שההצלחה בכך היא מועטה בלבד. "רובנו נמצאות ברחוב כי נטשנו את השירות הצבאי", אומרת סאלמה, קצינה בצבא הלובי. לדבריה היא וחברותיה כלל לא מפחדות מקדאפי. "כל ילד ילחם למען החופש ולסילוק מועמר קדאפי", היא מוסיפה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by