בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
ליצמן: "לא יכול להיות שרק העשירים יהנו מרפואה פרטית" 

ליצמן: "לא יכול להיות שרק העשירים יהנו מרפואה פרטית"

 
לונדון את קירשנבאום |
 

בעוד שביתת האזהרה של הרופאים הסתיימה ללא שהושגו תוצאות במשא ומתן מול האוצר, ממשיך סגן שר הבריאות לקדם מהלך להחזרת שירותי הרפואה הפרטית לתוך בתי החולים הציבוריים. המטרה, הוא אומר, היא להשאיר את הרופאים בבתי החולים לאורך כל היום. "רופא לא שוהה בבית חולים, כי הוא יוצא לעבוד בבית חולים פרטי. במצב הזה הפסדנו מכל הכיוונים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(10:29 דקות)

 

במקביל לניסיון לפתור את המשבר בין משרד האוצר להסתדרות הרופאים, ממשיך סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, לקדם את יוזמתו להחזרת שירותי הרפואה הפרטית (שר"פ) לתוך מערך הרפואה הציבורית. המטרה העיקרית, הוא אומר, היא להשאיר את הרופאים לכל אורך יום העבודה בבתי החולים הציבוריים, במקום שינדדו במהלכו לבתי החולים הפרטיים.

 

בין השאר, מציעה תוכניתו של ליצמן לאפשר לכל חולה, גם אם אינו בעל ביטוח משלים מכל סוג שהוא מטעם קופות החולים, לבחור את המנתח או הרופא שהוא מעוניין שיטפל בו בבתי החולים. הרופאים אמנם לא מתנגדים נחרצות לתוכנית אבל מציגים את הנקודות הבעייתיות, כמו כך שבמידה והתוכנית תצא לפועל, ראשי המחלקות יסבלו מעומס ולמתמחים לא תהיה אפשרות לתרגל ולהתמקצע.

 

"לא יכול להיות שעשירים יקבלו שירות רפואי והחלשים לא יקבלו את השירותים", אומר ליצמן. "השר"פ הוא לשעות אחר הצהריים, לא לשעות המחלקה. היום המצב שמהשעה 14:00 הרופאים הבכירים והמבוקשים הולכים לבתי החולים הפרטיים וזה לא סביר ואסור שיקרה. אם יש שר"פ בבתי חולים ציבוריים בירושלים, כמו בהדסה ובשערי צדק, אז ברור שזה עובד".

 

לסיום מדגיש ליצמן כי בתי החולים הציבוריים הם אלה שיהיו המרוויחים העיקריים מהמהלך.  "צריך להבין שהיום המצב בו יש שר"פ רק במקומות מחוץ לבית חולים, גורם לכך שמפסידים", מבהיר ליצמן. "במצב הנוכחי רופא לא שוהה בבית חולים, כי הוא יוצא לעבוד בבית חולים פרטי. במצב הזה הפסדנו מכל הכיוונים".

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by