בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
ראש הממשלה בנאום בכנסת: "מי שרוצה להשמיד אותנו איננו שותף לשלום" 

ראש הממשלה בנאום בכנסת: "מי שרוצה להשמיד אותנו איננו שותף לשלום"

 
לונדון את קירשנבאום |
 

בנאום שנשא בפתיחת מושב הקיץ של הכנסת, פרש נתניהו את משנתו המדינית והתייחס לאפשרות של הקמת מדינה פלסטינית, גושי ההתיישבות, והתגובה לאירועי הנכבה אתמול. "שורש הסכסוך היה ונשאר הסירוב להכיר במדינה יהודית", הדגיש נתניהו, "אם הפלסטינים יבחרו בהכרה בישראל וזניחת הטרור הם ימצאו בנו עם שמוכן לעשות שלום אמיתי". לדבריו, שלום נעשה עם אויבים - שמוכנים לעשות שלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בפתיחת מושב הקיץ של הכנסת נשא היום (שני) ראש הממשלה, בנימין נתניהו נאום ופרש את עקרונותיו המדיניים. "מי שרוצה להשמיד אותנו איננו שותף לשלום", אמר ראש הממשלה והבהיר כי לא יישב לשולחן המשא ומתן עם ממשלה שחצייה מבקשת לחסל את מדינת ישראל.

 

"יש הסכמה על העמדה שלי לפיה על הפלסטינים להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", החל נתניהו להציג את עקרונותיו, "ההסכם ביננו חייב להביא לסוף הסכסוך ולקץ התביעות ממדינת ישראל ושבעיית הפליטים תפתר מחוץ לגבולות מדינת ישראל".

 

עוד הוסיף כי על מדינה פלסטינית לקום במסגרת הסכם שלום. "יש הסכמה שהמדינה הזו צריכה להיות מפורזת עם הסכמי ביטחון בשטח, כולל נוכחות צבאית של ישראל לאורך נהר הירדן", הדגיש ראש הממשלה, "אנחנו מסכימים שגושי היישובים צריכים להישאר בתוך מדינת ישראל. אנחנו גם עומדים על כך שירושלים תשאר הבירה המאוחדת של מדינת ישראל".

 

בנאומו התייחס למהלכי הפיוס ושב והדגיש כי לא ישב לשולחן המשא ומתן כל עוד הרשות הפלסטינית שותפה עם חמאס. מי שאומר ששלו עושים עם אויב חייב להוסיף תוספת קטנה ולא זניחה: שלום עושים עם אויב - שהחליט לעשות שלום".

 

כשהגיע נתניהו לנושא המדיני, כמה חברי כנסת של האופזיציה, ובהם יואל חסון ויוחנן פלסנר פתחו בקריאות לעברו. "מה אתה עושה? אתה לא עושה כלום", צעקו וחבר הכנסת אופיר אקוניס הוסיף: "האופוזיציה מפלגת את העם".

 

מופז לנתניהו: "אתה הססן ופחדן"

עוד קודם לכן התמודד נתניהו עם האשמות מספסל האופוזיציה. "נתניהו, אתה הססן, חלש ופחדן״, פתח יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ שאול מופז (קדימה) את מושב הכנסת. מופז המשיך לתקוף את ראש הממשלה וטען כי כהונתו הפכה לאיום על ביטוחה של המדינה. "אתה מפחד מקבלת החלטות. חוסר היוזמה המדינית מדרדר את כל הישגי המדינה על מזבח הישרדותך".

 

מה אתם חושבים על דברי הח"כים? ספרו בפייסבוק חדשות 10

  

לדבריו, מה שלא נתנו בגין, שמיר רבין ושרון לרשות מעניק נתניהו לפלסטינים על מגש. "טוס לוושינגטון, קח לך מונית לבר אילן, מי יודע אולי אפילו של כסף - אבל מסור לעם מה בדעתך לעשות", אמר מופז.

  

השר גלעד ארדן (ליכוד) תקף בחזרה. "האופוזיציה הגיע למצב שגם אם תיפול פה פצצה איראנית תראו בזה הזדמנות, הזדמנות להקים מדינה מחדש". חבר הכנסת טען כי מדובר בעיוורון של האופוזיציה. "תכירו במציאות יש פה הנהגה פלסטינית שלא מקבלת את קיומנו באזור". לטענתו, פעולות האופוזיציה רק זורעות דה דמורליזציה, ייאוש ומרמור.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by