בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
הבדואים נגד הממשלה: למה להעתיק כפרים במקום להכיר בהם? 

הבדואים נגד הממשלה: למה להעתיק כפרים במקום להכיר בהם?

 
לונדון את קירשנבאום |
 

על שולחן הממשלה תונח בקרוב תוכנית להעתיק מספר מכפרי הבדואים בנגב במטרה לרכזם. בתמורה, יקבלו הכפרים הכרה, תקציב לפיתוח תשתית ופיצוי כספי. אז למה הם מתנגדים כל-כך ליוזמה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(6:25 דקות)

 

מסמך שניסח אחד מפקידי הממשלה ודלף לעיתונות מעורר זעם רב בקרב השבטים הבדואים. על פי המסמך, המבוסס על מסקנות ועדת גולדברג לבחינת הטיפול בכפרים הבדואים הלא מוכרים, המדינה תעתיק את מיקומם של חלק מהכפרים הבלתי מוכרים לכדי יישוב מרוכז אחד. התושבים שיפונו יקבלו קרקעות ופיצוי כספי בתמורה להעתקתם, ובנוסף תוכל המדינה לספק להם תשתיות בסיסיות.

 

אז למה פעילי זכויות אזרח ובני השבטים הבדואים כועסים? הסיבה, כרגיל, טמונה בהבדלים ביחס המוענק לבדואים ולתושבי הנגב היהודים. "ניתן להכיר ביישובים כיום בלי להזיז אותם", מבהירה עו"ד ראויה אבורביעה מהאגודה לזכויות האזרח. "לא הגיוני להזיז 20-30 אלף איש שחיים בכפרים שהוקמו עוד לפני 1948 או שהועתקו כבר בשנות ה-50 למקומות חדשים".

 

לדבריה, כיום ישנם רק כ-35 כפרים לא מוכרים, המשתרעים על כ-3% משטח הנגב שהם בין 350 ל-400 אלף דונם. על כן, היא אומרת, אין סיבה שלא להכיר בהם, במיוחד על רקע תקדים חוות הבודדים המפוזרות ברחבי הנגב. "למה אפשר לספק תשתיות לקיבוצים ולחוות בודדים מרוחקים תשתיות ולבדואים לא. אנחנו אומרים: להחיל את אותן  אמות מידה ליהודים ולבדואים", היא מסכמת.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by