בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
הממונה על השכר באוצר: "מאיפה נממן העלאות שכר משמעותיות לרופאים?" 

הממונה על השכר באוצר: "מאיפה נממן העלאות שכר משמעותיות לרופאים?"

 
לונדון את קירשנבאום |
 

אילן לוין, מסביר היכן תקוע המשא ומתן עם הרופאים ואומר שכעת חשוב להסתדרות הרפואית לדאוג ללכידות מבית. בראיון הוא מדגיש שעל ההסכם להיות פורץ דרך ועליו לחזק את הרפואה הציבורית, שכן הגדלת שכר המומחים לא מספקת. "אם ההסכם ייגמר בתוספת שכר בלבד, תהיה אשר תהיה, החטאנו את המטרה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

על רקע איומי מתמחים להגיש מכתב התפטרות קולקטיבי, הסתיימה היום (שלישי) בלא תוצאות הפגישה בין נציגי ההסתדרות הרפואית לנציגי האוצר. אחרי סיום הפגישה אמר הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, כי בשבוע שעבר ההסכם היה לקראת גיבוש סופי אך כעת ההסתדרות הרפואית דואגת ללכידותה מבית ופחות לסיום המשבר.

 

בראיון שהעניק לוין אמר כי ביום שלישי שעבר הושגו הבנות וניתן היה להשלים את המשא ומתן תוך שעה-שעתיים. "יש כבר 17 דפים כתובים שנכתבו על ידי עורכי הדין של שני הצדדים בחסות בית הדין. ההסכם הקיבוצי כמעט מושלם. נשארו מספר פרטים קטנים - ויכוח על אחוזים בודדים, על כמה מנהלי שירות יהיו, דברים אזוטריים". 

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

בהתייחסו לאירועים שהחלו לאחר מכן, כלומר, להתנגדות המתמחים להסכם המתגבש, אמר: "הרופאים נמצאים בסיטואציה בה הם דואגים ללכידות שלהם מבית. הם עסוקים ביצירת הזדהות של המתמחים איתם ולמעשה מעצימים את הצעדים שלהם".

 

כשהוא נשאל מדוע האוצר אינו נכון להתגמש מול הרופאים בכל הנוגע למדרגות השכר השיב: "ההוצאות על השכר במגזר הציבורי הן למעלה מ-100 מיליארד שקלים. אם אנחנו ננהג בחוסר אחריות ונביא להגדלת הוצאות השכר במגזר הציבורי יצטרכו לממן את זה, מאיפה נממן את זה?". עם זאת, הוא הדגיש שההסכם שעתיד היה להיחתם עם הרופאים הוא הסכם מחולל שינוי "שמשפר את השירות הציבורי כי האלטרנטיבה היא רק הפרטה. לפי ההסכמים של היום, המומחים הולכים אחרי השעה 16:00 לפרקטיקה הפרטית אז מה שצריך לעשות זה לומר להם: בואו תיתנו יום בשבוע לטובת הרפואה הציבורית, זה מוגזם לבקש את זה?".

 
 

לבסוף הוסיף - למרות הביקורת מצד חברת הכנסת שלי יחימוביץ' כי המשא ומתן ועמדת האוצר הם ראי למדיניות הממשלה - כי כל התהליך נועד לחזק את הרפואה הציבורית. "אם ההסכם ייגמר בתוספת שכר בלבד, תהיה אשר תהיה, החטאנו את המטרה".

 

היום הוחרפו צעדי המחאה של המתמחים כשעשרות מהם, שעובדים בבתי החולים שיבא ומאיר, חתמו על מכתבי התפטרות שייכנסו לתוקף אם דרישותיהם לא ייענו. היום ומחר ימשיכו להחתים על מכתבים דומים כשבבתי החולים ברזילי, עפולה ושיבא התקיימו צעדות מחאה והפגנות.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by