בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
אידלמן משנה כיוון: "יש להמשיך את המו"מ – צווי ריתוק הן לא הדרך" 

אידלמן משנה כיוון: "יש להמשיך את המו"מ – צווי ריתוק הן לא הדרך"

 
לונדון את קירשנבאום |
 

לפני כחודש תקף יו"ר ההסתדרות הרפואית את הרופאים הצעירים על כך שהם פתחו במאבק עצמאי. היום בדיון הוא קרא לחזור למשא ומתן. נשיאת בית הדין לעבודה קראה גם היא לצדדים לשיחות ואמרה כי "אם אנחנו נחליט – כולם יפסידו". הרופאים חלוקים ביניהם בשאלה האם להתפטר באופן מיידי או להיענות לבקשת ראש הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(3:23 דקות)

 

נשיאת בית הדין לעבודה, השופטת נילי ארד, קראה לרופאים, לנציגי משרד הבריאות ולנציגי האוצר לחזור לשולחן הדיונים. "אם אנחנו נחליט כולם יפסידו מכך", אמרה ארד במהלך דיון שנערך בשעה זו בבית הדין בסוגיית התפטרותם של הרופאים המתמחים.

 

במהלך הדיון לא הרשתה נשיאת בית הדין קריאות ביניים לאף אחד מהצדדים. מספר רופאים צעירים ניסו לומר את דברם, אך ארד לא הרשתה לאף אחד מהם להפריע לדיון. בפני הנשיאה עומדות שתי אפשרויות מרכזיות. היא יכולה לאמר שתפרסם את החלטתה רק במוצאי יום כיפור, וכך היא למעשה מכריחה את הרופאים לא להתפטר. האפשרות השנייה שעומדת בפניה היא להגיד שההתפטרות עצמה לא חוקית.

 

במהלך הדיון דיבר גם יושב ראש ההסתדרות הרפואית, הד"ר ליאוניד אידלמן. הוא לא אמר שהוא ממליץ לפתוח את המשא ומתן עם האוצר, אך אמר שיש להמשיך בשיחות, וכי הדרך לפתרון המשבר היא לא הוצאת צווי ריתוק למתפטרים או החלטה כי ההתפטרות לא חוקית.

 
המתמחים יכולים להמתין להחלטת בית הדין עד אחרי יום כיפור
 המתמחים יכולים להמתין להחלטת בית הדין עד אחרי יום כיפור 
 צילום: חדשות 10 
 

יש לציין כי גישת ההסתדרות הרפואית כלפי הרופאים הצעירים הייתה שונה לגברי רק לפני כחודש. אז תקף אידלמן את המתמחים על כך שהם פתחו במאבק נפרד מזה אותו מנהלים הוא ושותפיו.

 

בתוך כך, המתמחים לא מסכימים ביניהם כיצד עליהם לנהוג. חצי מהם אומרים כי יש להתפטר באופן מיידי, וחצי טוענים שיש להיענות לבקשת ראש הממשלה ולתת כמה ימים להתדיינות ורק לאחר מכן להחליט על דרך הפעולה.

 

בשעות הבוקר נעדרו מעבודתם כ-50 רופאים מתמחים, אשר חזרו למחלקות שלהם רק בצהריים. לבית החולים שיבא שבתל השומר לא הגיעו הבוקר מתמחים לכמה מהמחלקות, בהן מחלקת האורטופדיה. בבית החולים איכילוב בתל אביב לא הגיעו המתמחים במחלקות הנוירו-כירורגיה, גניקולוגיה ואורטופדיה.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by