בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לונדון את קירשנבאום 
הסטודנטים מגיבים: "אישור דוח טרכטנברג - שגיאה קשה. נחריף את המאבק" 

הסטודנטים מגיבים: "אישור דוח טרכטנברג - שגיאה קשה. נחריף את המאבק"

 
לונדון את קירשנבאום |
 

אחרי שהממשלה אישרה את המלצות ועדת טרכטנברג ברוב גדול, הביע יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית אכזבה מהמהלך. "לא ניתן לפתור את הבעיות בעזרת קוסמטיקה ולהטוטי מילים", אמר איציק שמולי. בראיון ל"לונדון את קירשנבאום" הבהיר כי אחריות תקציבית היא נחלתם של הממשלה וגם של המחאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(6:02 דקות)

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, הביע היום (ראשון) את חוסר שביעות רצונו מאישור המלצות ועדת טרטנברג במהלך ישיבת הממשלה. "אישור הדוח כמקשה אחת בממשלה מהווה שגיאה קשה", הבהיר שמולי.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

שמולי טען כי הדוח לא מעניק פתרונות מספיקים. "הדוח מכיל אמירות חשובות אך בצידן מעשים דלים שלא יפתרו את הבעיות בתחום הדיור ובפרט בתחום הדיור הציבורי, מיגור תופעת עובדי הקבלן והפחתת יוקר המחיה של מוצרי היסוד".

 

לדבריו, המחאה החברתית תימשך למרות אישור הדוח. "לא ניתן לפתור את הבעיות בעזרת קוסמטיקה ולהטוטי מילים. בכוונתנו להמשיך את המאבק ואף להחריפו הן ברחובות והן במסדרונות הכנסת", אמר שמולי.

 

 
נתניהו בישיבת הממשלה. שביעות רצון
 נתניהו בישיבת הממשלה. שביעות רצון   צילום: רויטרס 
 

"אנו במצב חירום חברתי כלכלי"

בראיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" בערוץ 10 הסביר שמולי כי ברגע שוועדת טרכטנברג כבלה את עצמה לאי פריצת מסגרת התקציב, לא רק בשנה הקרובה אלא בכל אחת משנות החומש הקרובות, הרי המקורות שעמדו לרשותה היו מוגבלים מאד. יכולתי לקבל את ההנחה לא לפרוץ את מסגרת התקציב ב-2012, אבל למה לכבול את עצמנו לכללים פיסקלים נוקשים במשך חמש שנים" המצב הזה הוא מצב חירום חברתי כלכלי.  

 

שמולי הבהיר כי אחריות תקציבית היא נחלתם של שני הצדדים - גם של הממשלה וגם של המחאה. "אם הדוח היה דוח שאנחנו שלמים איתו, אז היינו מסכימים להעביר אותו. הסטודנטים הביעו תמיכה בהקמת הוועדה וגם קיווינו לתוצאה שתביא בסוף של דבר. בסוף כשאתה מסתכל על הדוח אתה רואה פער שאי אפשר להתעלם ממנו בין החזון שהציג מנואל טרכטנברג לבין ההמלצות הסופיות על תחום הדיור, יוקר המחיה ותחום הבריאות".

 
 

קדימה: "השרים הוכיחו שהישרדותם חשובה להם מצדק חברתי"

הדוח אושר בממשלה ברוב של 21 שרים בעד מול 8 שרים נגד. השרים שהתנגדו הם ארבעת שרי ש"ס, השרים אהוד ברק ומתן וילנאי מהעצמאות והשרים סילבן שלום ויוסי פלד מהליכוד.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על ההחלטה ואמר: "הבטחתי וקיימתי. דוח טרכטנברג טוב לאזרחי ישראל". נתניהו אמר כי הדוח "מוריד את יוקר המחייה, מפחית במסים, מגדיל את ההכנסה הפנויה, משתתף באופן משמעותי במימון החינוך לגיל הרך והופך את הדיור לזמין יותר".

 

מנגד, בקדימה מתחו ביקורת על המהלך. "דוח טרכטנברג לא משקף את סדרי העדיפויות החדשים שדרש העם ושמגיעים לחברה הישראלית ובצדק. הוא דוח חלקי ולא מספק", אמר במפלגה. "שרי הממשלה יודעים זאת והיום הם הוכיחו שהשרדותם האישית חשובה להם מצדק חברתי ומשינוי סדרי העדיפויות. הם לא תמכו בדוח כי חשבו שהוא נכון, הם תמכו בו כי חשבו על הישרדותם. קדימה שבה ודורשת מנתניהו להביא תקציב חדש לשנת 2012 שישקף סדרי עדיפויות חדשים וקוראת לציבור לבדוק מה מניע את נבחרי הציבור שלהם - שינוי סדרי העדיפויות במדינה או חרדה לסידור העבודה הפוליטי".

 

גם במפלגת העבודה לא נשארו אדישים לאישור ההמלצות. "מדובר בהחלטה אומללה והממשלה הצביעה בעצם עבור חוק הסדרים חדש, שיש בו אוסף של המלצות מן הגורן ומן היקב, אשר מקצתן מזיקות מאוד, אחרות אינן מהוות אלא מיחזור של החלטות קיימות ורבות ממילא לא ימומשו", אמרה יו"ר המפלגה, שלי יחימוביץ'. 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by